II Edycja 2018

Druga odsłona kampanii Servier – Wyłącz Raka, podobnie jak pierwsza, w całości poświęcona jest rakowi jelita grubego i przebiega pod hasłem: RAK JELITA GRUBEGO – ZAPOBIEGAJ, LECZ.

Jej celem jest promocja profilaktyki przeciwnowotworowej oraz podnoszenie świadomości Polaków na temat czynników ryzyka chorób onkologicznych i zagrożeń z nimi związanych.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęły Polska Unia Onkologii oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Onkologiczna Poradnia Servier

W ramach II edycji kampanii Mobilna Onkologiczna Poradnia Servier odwiedzi siedem miast, oferując:

  • bezpłatne konsultacje z lekarzami
  • badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W konkretnych wskazaniach będzie możliwość wykonania USG wątroby.
  • bezpłatne konsultacje z dietetykiem, który będzie służył pomocą w dobraniu odpowiedniej diety oraz zmianie nawyków żywieniowych.

Każdy otrzyma również materiały edukacyjne i prozdrowotne przepisy kulinarne.

Na część czynników ryzyka raka jelita grubego, jak choćby wiek czy obciążenia genetyczne, nie mamy wpływu, dlatego tak ważna jest modyfikacja tych zachowań, które zależą od nas. ~ Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dietetyk, autorka przepisów kulinarnych opracowanych specjalnie dla kampanii Servier – Wyłącz Raka)

#ZROBKOLONOSKOPIE

W ramach kampanii do przełamania bariery wstydu i wykonania profilaktycznych badań kolonoskopowych zachęcają również osoby znane: Maria Seweryn, Maria Pakulnis, Jacek Poniedziałek, Wojciech Kalarus oraz Andrzej Chyra.

 

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI