I Edycja 2017

RAK JELITA GRUBEGO – ZAPOBIEGAJ, LECZ! – to hasło pierwszej edycji kampanii edukacyjnej SERVIER – WYŁĄCZ RAKA,  która odbyła się we wrześniu 2017 roku.

Jej zadaniem była promocja rzetelnej wiedzy na temat raka jelita grubego i odpowiedniej profilaktyki nowotworowej.

Onkologiczna Poradnia Servier

W ramach pierwszej edycji kampanii w trasę po Polsce, wyruszyła Onkologiczna Poradnia Servier – czyli mobilna poradnia na kółkach, która w profesjonalnie zaaranżowanych gabinetach lekarskich oferowała bezpłatne badania i konsultacje w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Do dyspozycji pacjentów byli:

  • lekarze: 3 specjalistów na co dzień zajmujących się diagnostyką i leczeniem pacjentów onkologicznych oferujących możliwość konsultacji oraz w konkretnych wskazaniach badanie USG wątroby
  • edukator, który udziela szczegółowych informacji na temat kolonoskopii (charakterystyka badania, wskazania do przeprowadzenia badania, wskazówki jak należy przygotować się do badania, etc.)
  • dietetyk służący pomocą w skomponowaniu odpowiedniej diety chroniącej przed nowotworem raka jelita grubego czy też dobraniem odpowiedniego menu dla osoby chorującej na raka jelita grubego

 Onkologiczna Poradnia Servier odwiedziła w ramach pierwszej edycji kampanii 5 miast

 

Namiot Edukacyjny Servier

Uzupełnieniem diagnostycznej oferty Onkologicznej Poradni Servier były działania edukacyjne na rzecz upowszechniania szeroko rozumianej profilaktyki raka jelita grubego, prowadzone w Edukacyjnym Namiocie Servier. Odwiedzający mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat raka jelita grubego, biorąc udział w krótkich quizach edukacyjnych. Wśród dodatkowych atrakcji była też specjalna fotobudka, w której wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie wraz z nadrukiem postanowienia o zdrowym stylu życia, promującym profilaktykę raka jelita grubego.

 

 

 

Każdy odwiedzający Namiot Edukacyjny mógł, dzięki kilkumetrowej makiecie, udać się w podróż do wnętrza jelita grubego, a także obejrzeć wystawę „KOLONOSKOPIA BEZ WYMÓWEK”, która prezentowała najczęstsze wymówki, którymi pacjenci odwlekają decyzję o wykonaniu badania. Wystawa przedstawiała także kontrargumenty, które przekonywały do wykonania kolonoskopii.

 

PARTNERZY MERYTORYCZNI

 


 

PATRONATY STOWARZYSZEŃ PACJENCKICH

 


 

PATRONI MEDIALNI

 


 

PARTNERZY MEDYCZNI

 

 

 

Wsparcia idei kampanii SERVIER – WYŁĄCZ RAKA! w charakterze „Ambasadora” udzielił ANDRZEJ ZIELIŃSKI – powszechnie znany i ceniony aktor filmowy i teatralny. W nowej roli „Ambasador Kampanii” zachęca do zdrowego trybu życia i podejmowania aktywnych działań na rzecz profilaktyki raka jelita grubego poprzez regularne wykonywanie kolonoskopii oraz wdrażanie zbilansowanej diety i systematycznej aktywności fizycznej na co dzień.